Kursansvarig/Examinator/Resurspersoner

Kursansvarig

Anneli Jönsson
Universitetsadjunkt, doktorand, leg sjuksköterska
Vård i högteknologisk miljö 
Tel 046-2221834
anneli.jonsson@med.lu.se
Expedition på plan 3, B-korridoren

Examinator

Jimmie Kristensson
Docent
Äldres hälsa och personcentrerad vård 
Tel 046-2221974
jimmie.kristensson@med.lu.se
Expedition på plan 2, C-korridoren

Kursadministratör

Anna Lönnaeus
Tel 046 - 222 31 96
anna.lonnaeus@med.lu.se
Rum 367B

Resurspersoner

Gerd Ahlström
Professor, Gruppchef Äldres hälsa och personcentrerad vård
046-222 19 16
gerd.ahlstrom@med.lu.se

Gunilla Andersson
Universitetsadjunkt, leg sjuksköterska
Hälsofrämjande omvårdnad 
Tel 046-2221858
gunilla.andersson@med.lu.se

Anna Forsberg
Professor, leg sjuksköterska
Vård i högteknologisk miljö 
Tel 046-2221850
anna.forsberg@med.lu.se

Marie Hübel
Universitetslektor, leg sjuksköterska
Hälsa i ett tvärvetenskapligt perspektiv
Tel 046-2221908
marie.hubel@med.lu.se

Andreas Rantala
Universitetsadjunkt, leg sjuksköterska
Vård i högteknologisk miljö 
Tel 046-2228960
andreas.rantala@med.lu.se

Ranka Steingrimsdottir
Bibliotekarie
Tel 046-2221805
ranka.steingrimsdottir@med.lu.se

Monne Wihlborg
Universitetslektor, Docent
Hälsa i ett tvärvetenskapligt pespektiv
046 -  2221910
Monne.Wihlborg@med.lu.se

Siv Wictorin Nilsson
Universitetsadjunkt, leg sjuksköterska
Hälsofrämjande omvårdnad 
Tel 046-2221862
siv.wictorin_nilsson@med.lu.se

Karin Ängeby
Universitetsadjunkt, leg sjuksköterska
Vår i högteknologisk miljö
Tel 046- 222 18 18 
karin.angeby@med.lu.se



Senast ändrad: onsdag, 8 mars 2017, 14:34