Innehåll


  • Här finner du som student kontaktinformation till oss som jobbar på programmet.

    • Programansvarig

          Maria Ekelin
          Lektor

          Tel: 046-222 19 39
          E-post: maria.ekelin@med.lu.se
          Profil i Forskningsportalen

      • Inriktningsansvarig

        Eva Persson
        Universitetslektor
        Tel: 046-222 18 90
        E-post:
        eva-kristina.persson@med.lu.se
        Profil i Forskningsportalen
        • Resurser

              Ingela Sjöblom
              Disp. Universitetsadjunkt
              Tel: 046 222 18 91
              E-post: ingela.sjoblom@med.lu.se
              Profil i Forksningsportalen
              Li Thies-Lagergren
              A
          djungerad universitetsadjunkt
              Tel: 046 222 18 31
              E-post: li.thies-lagergren@med.lu.se
              Profil i Forksningsportalen

              Helena Nilsson
              U
          niversitetsadjunkt
              E-post: helena.nilsson@med.lu.se

          Maria Ekstrand Ragnar
          E-post: maria.ekstrand_ragnar@med.lu.se

               Christine Rubertsson
              
          Professor
              E-post: christine.rubertsson@med.lu.se
              Profil i Forksningsportalen
          • Kursansvariga och examinatorer

            Kursansvariga och examinatorer presenteras på respektive kursssidor.

            • Utbildningsadministratör

                 Kathryn Wellbaum
                 Tel: 046-222 31 26
                 E-post: kathryn.wellbaum@med.lu.se
                 Besök: HSC, Kansliet, våning 2, rum 286C

              • Studievägledare


                 
                   Louise Lühr
                  E-post: louise.luhr@med.lu.se
                  Tel: 046-222 77 53
                • Enheten för verksamhetsförlagd utbildning (EVU)

                  VFU-samordnare
                  Lena Hagman
                  Tel: 046-222 18 45
                  E-post: lena.hagman@med.lu.se

                  VFU-administratör
                  Annika West
                  Tel: 046-222 18 44
                  E-post: annika.west@med.lu.se

                  • Internationella koordinator

                    Caroline Morand
                    Tel: 046-222 31 73
                    E-post: caroline.morand@med.lu.se
                    Webbsida: Internationella möjligheter

                    • Teknisk support

                      IT-service
                      Tel. externt: 046-222 90 00
                      Tel. internt: 290 00
                      E-post: servicedesk@lu.se

                      • Övriga sökfunktioner

                               

                        Hittar du inte den du söker?


                        Sök efter personen på Lunds universitets centrala sökfunktion, Medarbetarwebben
                        Ring Lunds universitets växel, normala öppettider är vardagar kl 8-16:30

                        Växel: 046-222 00 00

                        Letar du efter lärare, kursansvarig eller examinator finns kontaktuppgifter på kurssidan i Moodle