Innehåll

  •  

    • Program- och inriktningsansvarig

               Programansvarig
      Inriktningsansvarig - teori

      Jenny Gårdling
      Telefon: 046-222 19 03
      E-post: jenny.gardling@med.lu.se
           
         

      Inriktningsansvarig - VFU
      Annette Holst Hansson
      E-post: annette.holst-hansson@med.lu.se

      • Kursansvariga & examinatorer

        Bodil T Andersson
        Telefon: 046-222 19 07
        E-post: bodil-t.andersson@med.lu.se

                  Angelika Fex
        E-post: angelika.fex@med.lu.se

         

            

          Kajsa Landgren
        E-post: kajsa.landgren@med.lu.se

         

         
         

          Berit Møller Christensen
        E-post: berit.moller_christensen@med.lu.se

         

         
             
             
            Johanna Svärd
        E-post: johanna.svard@med.lu.se
             
             
             
            Rebecca Gagnemo Persson
        E-post: rebecca.gagnemo_persson@med.lu.se
             
             
             
          Martina Voigt
        E-post: martina.voigt@med.lu.se

        • Programadministratör

                    Programadministratör
          Anna Blomgren
          Telefon: 046-222 18 69
          E-post: anna.blomgren@med.lu.se
          • Studievägledare


             
             
                     

            Studievägledare:
            Annika Ilskog
            Mottagning: se anslag på HSC.
            E-post: studievagledare_vard@med.lu.se

            Länk till studentwebben: https://www.student.med.lu.se/stod-redskap/blanketter

            • Enheten för verksamhetsförlagd utbildning (EVU)


              VFU-samordnare
              Lena Hagman
              Tel: 046-2221845
              E-post: lena.hagman@med.lu.se

                   
                       



              VFU-administratör
              Annika West
              Tel: 046-222 18 44
              E-post: annika.west@med.lu.se

              • Internationella koordinator

                           Internationell koordinator

                           Caroline Morand
                           Tel: 046-222 31 73
                           E-post: caroline.morand@med.lu.se

                • IT-service

                           
                  Teknisk support 
                  IT-service
                  E-post: servicedesk@lu.se 
                  Tel: Internt: 911 00
                  Externt: 040-39 11 00